تهران، اتوبان مدرس، بلوار نلسون ماندلا، خیابان کاج‌آبادی، پلاک 20
22045074 - 021​

استفاده از خدمات و محصولات دانش‌بنیان، محور تولید و اشتغال آفرینی شرکت فولاد اقلید

استفاده از خدمات و محصولات دانش‌بنیان، محور تولید و اشتغال آفرینی شرکت فولاد اقلید

شرکت فولاد اقلید پارس، دانش‌بنیان بودن خدمات و کالای مورداستفاده در کارخانه آهن اسفنجی خود را محور عملیات تولید و اشتغال آفرینی، قرار داده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد اقلید پارس، اولین تفاهم‌نامه همکاری شرکت فولاد اقلید نیز با شرکت دانش‌بنیان پیشگامان صنایع آسیا صورت گرفت تا درزمینهٔ ساخت، تعمیرات، خدمات پس از فروش و همچنین تأمین قطعات یدکی کمپرسورهای واحدهای احیاء مستقیم از خدمات و محصولات این شرکت دانش‌بنیان استفاده گردد.

 

 

مدیرعامل شرکت پیشگامان صنایع آسیا و مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس

 

در این اقدام علاوه بر کاهش هزینه‌های شرکت، جلوگیری از خروج ارز از کشور، حمایت از تولید داخل و اشتغال آفرینی بیشتر، به دانش بومی‌شده ارج نهاده شد تا دانشمندان ایرانی باانگیزه بیشتری به پژوهش‌های علمی خود درزمینهٔ صنعت فولاد بپردازند.

 

مهندس رضا شریفی

 

رهبر معظم انقلاب اولین سال قرن جدید را «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» نام‌گذاری کردند؛ رویکردی که پیش‌تر نیز توسط ایشان مطرح‌شده بود و اکنون به‌عنوان محور عملیاتی دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور تعیین گردیده است.

 

امضای تفاهم نامه شرکت فولاد اقلید با شرکت پیشگامان صنایع آسیا

 

مدیرعامل شرکت فولاد اقلید در زمان عقد این تفاهم‌نامه با بیان اینکه، در فولاد اقلید سعی خواهد شد بیشترین استفاده از منابع داخلی صورت بگیرد تا متعاقب آن کمترین وابستگی به خارج فراهم شود، افزود: به دنبال آن هستیم که برای ساخت واحد فولادسازی با ظرفیت 1 میلیون تن، کمپرسورها بومی‌سازی شود و وابستگی به خارج کمتر باشد.

 

بازدید از خط تولید کمپرسورهای گازی

 

این فعال حوزه فولاد و آهن اسفنجی، با اشاره به اینکه طرح‌های فولادی کشور به خاطر تأخیر طولانی در بهره‌برداری از آن‌ها عملاً با خارج شدن از صرفه اقتصادی و توجیه اقتصادی مواجه می‌شدند، تصریح کرد: درنتیجه همکاران و مدیران و کارکنان فولادسازی، به این فکر افتادند که برای تعمیرات و تأمین قطعات، باید بومی‌سازی کنند و در ساخت ماشین‌آلات نیز نیاز به صنایع داخلی افزایش یافت و شرکت‌های داخلی، متخصصان و نخبگان برای بومی‌سازی، انتقال دانش فنی، مهندس معکوس و ساخت و تأمین قطعات و ماشین‌آلات برنامه‌ریزی کردند، لذا بحث اساسی در واحدهای احیا بومی‌سازی بوده است و ما به‌عنوان کارفرما و مجری، به دنبال این بوده‌ایم که موضوع بومی‌سازی قطعات و ماشین‌آلات، باثبات و امنیت بیشتری همراه شود.

مهندس نظری و مهندس شریفی

 

وی افزود: تعدادی از مهندسان ما که در خارج از کشور آموزش‌دیده‌اند، اتفاقات و تحولات ویژه‌ای را ایجاد کرده‌اند و در صنعت فولاد کشور کارکرده‌ و حتی در دوره جنگ نیز در خط مقدم کار و صنعت بوده‌اند، در احیای کشور باید از دانش و تجربه آن‌ها استفاده کنیم.

 

توضیحات مهندس نظری درباره فرایند تولید کمپرسورهای گازی احیا مستقیم

 

مهندس حمیدرضا آستانه، مدیرعامل شرکت پیشگامان صنایع آسیا نیز در این مراسم گفت: شرکت پیشگامان از 4 سال پیش شروع به ساخت قطعات کمپرسورها کرده و در حال حاضر به فنّاوری ساخت این تجهیزات دسترسی کامل پیداکرده است و آمادگی این را دارد که به‌صورت کامل این تجهیزات را تولید کند.

 

مهندس حمیدرضا آستانه

 

وی همچنین اضافه نمود: خودمان قطعات را تولید کرده و کل فولاد ایران از این قطعات یدکی استفاده می‌کنند، علاوه بر آن بازسازی کمپرسورها را انجام می‌دهیم که کمپرسورهای فرسوده در مجموعه ما بازسازی می‌شوند و به خط تولید برمی‌گردند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.