تهران، اتوبان مدرس، بلوار نلسون ماندلا، خیابان کاج‌آبادی، پلاک 20
22045074 - 021​

پیگیری انشعاب پساب فولاد اقلید در جلسه با مدیرعامل آب و فاضلاب کشور

پیگیری انشعاب پساب فولاد اقلید در جلسه با مدیرعامل آب و فاضلاب کشور

مدیرعامل شرکت فولاد اقلید در جلسه‌ای با حضور دکتر صالحی نماینده اقلید در مجلس، مهندس جعفری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایران و معاونین ابفای کشور، انشعاب پساب پروژه آهن اسفنجی را پیگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت، شرکت فولاد اقلید پارس ازجمله 48 پروژه بزرگ صنعتی کشور است که با آغاز دولت سیزدهم در راستای توزیع ثروت و در راستای عدالت اجتماعی، اواخر سال 1400 کلنگش به زمین خورد. این پروژه بزرگ که از همان ابتدا استفاده از منابع تجدید پذیر را در دستور کار خود قرار داده بود، 31 فروردین‌ماه یعنی 20 روز بعد از صدور مجوز احداث کارخانه، تفاهم‌نامه خرید پساب را در استانداری فارس با رئیس آبفای استان منعقد نمود.

 

 

آب، یکی از چالش‌برانگیزترین بحث صنایع فولادی حالا دیگر برای شرکت فولاد اقلید پارس مسئله‌ای حل‌شده است. استفاده از پساب شهری و تصفیه آن برای استفاده در پروژه آهن اسفنجی در جلسه مهندس شریفی مدیرعامل این شرکت با مهندس جعفری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایران و معاونینش که در حضور نماینده مردم اقلید در مجلس برگزار شد، سرنوشت روشن‌تری نسبت به گذشته پیداکرده است.

 

 

اکنون می‌توان گفت فولاد اقلید پارس یکی از سبزترین شرکت‌ها در زنجیره فولاد کشور خواهد بود که بدون استفاده از آب‌های زیرزمینی و حداکثر استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر ازجمله انرژی خورشیدی و بادی، کمترین آلایندگی محیط زیستی را خواهد داشت.

 

 

به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان اقلید، حدود 60 درصد از منازل مسکونی در این شهرستان به شبکه فاضلاب شهری متصل هستند بااین‌وجود نیز در حال حاضر امکان اختصاص یک انشعاب 70 لیتر بر ثانیه از فاضلاب شهری برای شرکت فولاد اقلید وجود دارد.

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.